Minimalus atlyginimas – tiesiausias kelias į sielos nušvitimą!

vasario 20th, 2009

varpininkas

Buvo laikai, kai mano mėnesio pajamos siekė 300 lt. (studijų metai), buvo laikai, kai jos siekė net šiek tiek daugiau nei porą tūkstančių. Dabar gi atėjo krizė. O krizės metu eilinis žmogelis daug neuždirbsi… Gal visokie kostiumuoti klounai iš Gedimino prospekto ir ima dešimtis tūkstančių, gi tokiems kaip aš, eiliniams žemės kirminėliams lieka minimalūs 800 lt. ant popieriaus. Bet, prašau, tik nepulkit man reikšti dėl to užuojautos, nes tas minimalus atlyginimas yra geriausia, kas yra nutikę mano gyvenime. Nes 800 lt. per mėnesį – tai kelias į sielos nušvitimą, į naują pasaulio pažinimą, į geresnį, prasmingesnį, turiningesnį gyvenimą, kurio nepatirsi uždirbdamas tūkstančius… Va jums įrodymai:

 •    Minimalus atlyginimas mus suartino ir padėjo geriau pažinti vienas kitą. 

Gaudami tūkstančius, aš ir mano antroji pusė, grįžę po darbo vis kalbėdavom apie pinigus. Kiek tą ar kitą mėnesį uždirbsim, kokius gausim „bonusus“, kur juos išleisim. Kalbos vis sukosi apie litus, ir vis trukdė geriau vienas kitą pažinti. Dabar, kai abu gaunam minimumus, apie pinigus nebekalbam. Kokia prasmė kalbėti apie tai, ko nėra? Atlieka marios laiko diskusijoms apie politiką, kultūrą ir meną.

 •     Minimalus atlyginimas padarė mane doresniu.

Kai kišenėj šlamėdavo koks tūkstantėlis, velnias galvon vis grūsdavo nedoras mintis – „Gal kada ištrūkt kur su draugeliais, pabaliavot kaip reikiant kokioj pirtelėj su mergom?..“ Minimalus atlyginimas išvadavo mane nuo mąstymo apie tokias niekšybes. Kur gi aš važiuosiu, kai kišenėse vienas po kito siaučia „Anatolijai“, ir kokia svetima merga kreips dėmesį į šūdelį, dirbantį už 800 lt. ant popieriaus?

 •   Minimalus atlyginimas padėjo tapti patriotu ir lietuviškos pramonės rėmėju.

Gaudamas tūkstančius gėriau prancūziškus vynus ir visokius hainekenus. Dariau blogą darbą – nerėmiau savo šalies gamintojų. Minimalus atlyginimas padėjo tą klaidą suprasti. Dabar aš pasitaisiau. Lyg rūkas nuslinko nuo akių ir pamačiau, kad lentynos lužte lūžta nuo šaunaus vyno mielais tautiškais pavadinimais – „Klumpės“, „Nemuno Vingis“, „Žara“. „Gojus“. O jau tas jo gardumas ir įvairumas – ir žemuogių, ir aviečių, ir obuoliukų ir visokių kitokių, net išrankiausiems gurmanams įtinkančių skonių. Ir, svarbiausia, pigu! Nereikia nė dešimties litų, kad grįžčiau namo tvoras ramstydamas ir kaimynų šunis lodydamas.

 • Minimalus atlyginimas padėjo man užmegzti daug naujų šaunių pažinčių.

Vos tik iš lentynos nutveriu „Nemuno vingio“ ar „Žaros“ butelėlį, tuoj pat šalia išdygsta koks nors susidraugauti pasiryžęs, seilę varvinantis žmogelis. Ir kaip nepasidalinsi su juo šita Dievo ir Lietuvos vyndarių dovana? Taip ir mezgasi naujos pažintys, taip plečiasi pažįstamų ratas. Svarbiausia – visi jie patyrę minimalaus atlyginimo nušvitimą, visi žino tikrąją gyvenimo prasmę ir vertę. Gi draugai, o ne pinigai daro žmogų laimingu. Vienas malonumas kartais pasisėdėti su jais, pasimėgauti kokiu žemuogių skonio vyneliu, padiskutuoti apie politiką, prieiti išvados, kad visą valdžią reikia tremti pas baltas meškas, o paskui, išsiaiškinus, kad viens kitą labai gerbiam, patraukti namo. Mano moteris sako, kad po tokių pasisėdėjimų nuo „rašalo“ aš labai smirdžiu ir ima mėlynuoti mano nosis. Tyliu ir nieko jai nesakau. Argi jos vargšei moteriškai galvelei suvokti, kad kvapas sklinda dėl to, kad dūlėja senasis, sumaterialėjęs mano vidinis „aš“, o nosis keičia spalvą todėl, kad pamažu tyrumu, mėlynumu ima nušvisti mano vidus, mano siela?..

 • Minimalus atlyginimas pažadino manyje kulinarijos genijų.

Gaudamas tūkstančius nesivarginau sukti galvos dėl maisto gaminimo ir plušėti virtuvėje. Valgiau kavinėse, pirkau iš prekybcentrių pusgaminius. 800 lt. per mėnesį atpratino mane nuo šito kvailo įpročio. Dabar su malonumu plušu prie puodų. Niekada nebūčiau patikėjęs, jog galima visko tiek prisigaminti iš bulvių. Jei taip ir toliau – po poros metų galėsiu išleisti knygą „Krizės meto virtuvė. Patiekalai iš bulvių ir kruopų“. Na, kokią poros tomų…

 • Minimalus atlyginimas pažadino manyje meilę žemei ir žemdirbystei.

Kai kišenėj šlamėjo pinigai, nemąstydamas leidau juos visokioms pesticidais ir chemikalais prifarširuotoms daržovėms. Dabar, kuo toliau tuo labiau jaučiu meilę augalininkystei. Koks tikslas mokėti žvėriškus pinigus už šviežių svogūnų laiškų pundelį, jei galima įmerkti svogūno galvą į vandens stiklinę ir po kiek laiko mėgautis ekologišku produktu?.. Jau tvirtai žinau, kad atėjus pavasariui čiupsiu lopetą, pusmaišį bulvių ir lėksiu jų kavoti buvusio žolynėlio vietoje. O rudeniui atėjus, kai visi kiti toliau sėkmingai nuodysis pirktomis nitratinėmis bulvėmis, aš, patyręs minimalaus atlyginimo nušvitimą, džiaugsiuos nuosavu ekologišku derliumi.

 • Minimalus atlyginimas man padėjo atrasti nuostabius „Optima linijos“ ir “ PŽRN (Praktiški žmonės renkasi Norfą) produktus.

Buvo laikai, kai žiūrėdamas į prekių lentynas akimis ieškojau brangesnių, išreklamuotų, atseit kokybiškų produktų. Ech tas mano naivumas. Tada aš dar nesuvokiau – kad geriausiems dalykams reklamos nereikia. Jų vardas kalba pats už save. Pavyzdžiui, koks tikslas mokėti žvėriškus pinigus už firminį kečiupą, jei pradarius jo butelį reikia kankintis jį kratant į lėkštę? Optimalusis tokių problemų nesukelia. Tik paversk indelį – pats išteka lauk. Koks tikslas brangiai mokėti už visokias išreklamuotas valymo priemones,  jei pačios geriausios kainuoja vos porą litų. Va pirkau optimaliųjų šveitimo miltelių. Ir supratau, kad jie tikrai pateisina savo vardą. Užpili jų ir šveiti, šveiti, šveiti… Koks tikslas mokėti 10 ar 20 litų už nediduką šampūno buteliuką, jei už tris litus gali nusipirkti visą litrą šaunaus, dilgėlėmis kvepiančio produkto? Mano moteris sako, kad jai nuo visų šitokių dalykų skirsta ir pleiskanoja oda, lūžinėja plaukai. Nesakau jai nieko. Argi jos vargšė moteriška galvelė gali suprasti, kad taip ir turi būti? Juk čia lupasi senoji, sumaterialėjusio žmogaus skūra. Ateis diena, kai iš jos išsiners naujas, minimalaus atlyginimo nušvitimą  patyręs kūnas.

 • Minimalus atlyginimas padarė mane tikru vyru.

Gaudamas tūkstančius, lyg koks kvailys leidau pinigus visokiems puošeivų išmyslams – kvepalams, losjonams. Pinigai akino mane, ir niekaip negalėjau suprasti senos statybininkų tiesos, kad tikras vyras turi skleisti Dievo ir gamtos jam dovanojamą kvapą. Dabar aš patyriau atsivertimą. Nebeperku viso šito mėšlo, o pokyčiai į gerą – akivaizdūs. Kad ir kiek anksčiau purkšdavausi, šlakstydavausi, mano antroji pusė  apie kvapus nieko nekalbėdavo – leidau pinigus, o rezultato jokio. Gi dabar, vos tik pakeliu ranką, ji sako, kad mano pažasties kvapas verčia ją iš koto. Koks vyras nesvajoja vienu rankos mostu užburti moterį taip, kad tai iš po kojų pradėtų slysti žemė?..

 • Minimalus atlyginimas man padėjo atrasti lietuviškosios muzikos aukso klodus.

Iki patirdamas nušvitimą mokėjau šimtus litų tam, kad pamatyčiau visokius nežinia ką dainuojančius svetimšalius. Mokėjau aš, mokėjo valdžia, o dvasingesni nė vienas netapome. Dabar gi atradau šaunią lietuviškąją muziką. Va kitą mėnesį į miestelį atvažiuoja Kučinskų Edmundas su savo broliu. Ir jų skleidžiama kultūra prieinama kiekvienam – vos 12 litų už galimybę pamatyti šaunųjį duetą. Ir kaip žmogus gali neiti, jei jie dainuoja visiems, patyrusiems minimalaus atlyginimo nušvitimą: „Laimės žiburys sužibo man ir tau… Aš stebiuosi kokį lobį atradau…“

 • Minimalus atlyginimas mane suartino su giminaičiais.

Buvo laikai, kai vaikydamasis ilgesnės kapeikos pamažu pradėjau tolti nuo savo giminaičių. Tai dirbdavau savaitgaliais, tai drybsodavau lovoje, įsitikinęs, kad po sunkaus darbo nusipelniau poilsio, o ne giminių lankymo. Minimalus atlyginimas atvedė į doros kelią – dabar dažnai važiuoju į kaimą pas gimines, nes žinau, kad ten nemokamai gausių kokį kiaušinį, puslitriuką medaus, trilitrį raugintų kopūstų, o jei pataikysiu ant kiaulės pjovimo – tai ir gabalą šviežios mėsytės.

 • Minimalus atlyginimas man padėjo atrasti gamtos pažinimo džiaugsmą.

Gaudamas didelius pinigus galvojau, kad grybai būna dviejų rūšių – pievagrybiai, arba gerb. Viktoro gamykloje į stiklainius sugrūsti kelmučiai. 800 lt. į mėnesį man padėjo suprasti, kad mūsų šalies miškuose auga nesuskaičiuojama galybė pačių įvairiausių grybų. Kam mokėti pinigus už tai, ką motina gamta miškuose dovanoja nemokamai? Rudenį nuvažiavau į mišką ir  prisirėžiau pilnus kibirus rudų, geltonų, raudonų šitų gamtos dovanų. Nuvaliau, susūdžiau. Dabar valgom. Mano moteris keikia mane, mat jų pavalgius vis paleidžia vidurius. Sako, kad aš, asilas, pririnkau šungrybių. Nieko jai nesakau. Argi jos vargšei moteriškai galvelei suprasti, jog viduriuojam dėl to, kad mūsų kūnai atsipalaiduoja pagaliau išsivaduodami iš materializmo pančių…

 • Minimalus atlyginimas man padėjo atrasti tranzavimo džiaugsmą.

Uždirbdamas tūkstančius nesukau galvos dėl kelionių. Reikėjo važiuoti – nemąstydamas sėsdavau į mašiną ir važiuodavau. Minimalus atlyginimas man dovanojo kelionės džiaugsmus, apie kuriuos anksčiau net nepagalvodavau – dabar prireikus kur nors nuvažiuoti  aš tranzuoju. O tranzavimas dovanoja nuotykius ir naujas pažintis. Va neseniai iš Vilniaus mane vežė stambus, didelį naują Mersedesą vairuojantis vyrukas. Aš jam pasakojau apie minimalaus atlyginimo džiaugsmus, apie tai, kaip jis suteikia galimybę mėgautis gamta. Kažkur ties Ukmerge jis, matyt išreikšdamas supratimą, uždėjo savo ranką man ant šlaunies ir pasiūlė nusukti nuo magistralės, pasigrožėti mišku. Atsakiau, kad dabar žiema, kad ten grožio dabar mažoka. Apsikeitėm numeriais ir sutarėm, kad važiuosim grožėtis pavasarį, kai pražys žibutės.

 • Minimalus atlyginimas man padėjo atrasti Dievą.

Uždirbdamas tūkstančius visiškai buvau apleidęs savo sielos reikalus. Į bažnyčią, nevaikščiojau, išpažinties neatlikinėjau, nesimeldžiau, nes buvau įsitikinęs, kad tai senų davatkų pomėgiai. Dabar viskas kitaip. Kas sekmadienį einu į bažnyčią, visas mišias klupiu ant kelių ir karštai meldžiuosi prašydamas Dievo suteikti man stiprybės, išmonės ir valios pragyventi už 800 lt (ant popieriaus)  per mėnesį.

 • Minimalus atlyginimas man dovanojo laisvę.

Gaudamas tūkstančius vis galvojau, jog laikas imti iš banko paskolą, pirkti butą, naują mašiną ir gyventi kaip ir visi kiti. Minimalus atlyginimas mane iš tų kvailų idėjų išvadavo, nes bankai su tokiais kaip aš neprasideda. Dabar suprantu, kad mintys apie paskolas buvo mintys apie savęs parsidavimą į 30-40 metų trunkančią baudžiavą. Taigi, 800 lt per mėnesį man dovanojo laisvę…

 • Minimalus atlyginimas man padėjo suprasti lietuviškosios poezijos prasmę.

Tik pradėjęs gauti 800 lt. į mėnesį, suvokiau, ką iš tiesų galvoje turėjo lietuviškosios poezijos klasikas Jonas Mačiulis Maironis, savo eilėse sakydamas „Lietuva brangi, mano tėvyne“

 • Minimalus atlyginimas man padėjo atrasti tėvynės pažinimo džiaugsmą.

Uždirbdamas tūkstančius vis galvojau, jog atostogoms reikėtų palėkti kur nors į Egiptą, Italiją ar Prancūziją. Laimei, dabar aš išsivadavau iš tų eretiškų minčių. Kaip gi gali, žmogau, važiuoti lankyti svetimų kraštų, jei tavo gimtinėje  dar tiek nematytų vietų? Kaip gali ramiai žingsniuoti Romos ar Kairo gatvėmis, jei tavo pėda dar nejautė Luokės, Linkuvos, Biržų ir daugybės kitų gimtinės miestų ir miestelių grindinio? Kaip gi gali lankyti išblizgintus Paryžiaus rūmus, jei savoje šalyje šimtai senovinių dvarų?.. Paryžiaus rūmai nenugriūs, prancūzai, juos prižiūri, tad bus galima nuvažiuot ir ateityje. O va tėvynės dvarus reikia skubėt lankyti, nes gi greitai nebeliks į ką žiūrėt…

 • Minimalus atlyginimas man sugrąžino sporto aistrą.

Buvau ir esu ištikimas Žalgirio gerbėjas. Och, kaip rėkdavau ir šaukdavau iš džiugesio kai jie smeigdavo tritaškius Europos grandams. Dabar gi televizorius jų neberodo, ir aš netekau vieno iš didžiausių gyvenimo džiaugsmų. Laimei, minimalus atlyginimas man sugrąžino aistrą – dabar kas sekmadienį,  visas drebėdamas iš jaudulio ir nuo svajonių apie aukso puodą, kaip ir dar milijonas nušvitusiųjų, braukau olimpinės loterijos skaičiukus. Aistra kamuoliui sugrįžo. Och kaip šaukiu ir keikiuosi, kai pasišokinėdamas iškrenta žalias kamuoliukas, nors man truks plyš reikėjo juodo…

 

Dar daug ko galėčiau prirašyti apie naują gyvenimo pažinimą. Bet turiu bėgti. Norfa paleido PŽRN duoną po 0.98 lt. ir pomidorus po 2,99 lt. Bijau, kad apie tai sužinos ir kiti patyrę minimumo džiaugsmą, ir iki vakaro gali nieko nelikti….

Taigi, brangieji, jei jums užteko kantrybės perskaityti viską, ką surašiau, manau supratot, kad neverta važiuoti į Tibetą ar Indiją ir ten blaškytis ieškant sielos nušvitimo. Apsidairykit, jis čia pat, šalia Jūsų – vos už 800 lt. per mėnesį…

Ką tik supratau, kad nušvitimą jau galutinai patyriau, tad eisiu ieškotis darbo, kur moka šiek tiek daugiau. Pinigus taupyt išmokau, tad už sutaupytus ateity darysiu gerus darbus – statysiu ėdžias stirnoms, kalsiu inkilėlius varnėnams, aukosiu Valdovų rūmų statyboms…

P.S. Į šitą įrašą įdėjau visą savo širdį ir pasidalinau per kančias suvokta gyvenimo už 800 lt. į mėnesį filosofija. Jei sugalvosit ją skelbti kitiems, būkit draugiški, pagerbkite mano naujai nušvitusią sielą ir numeskit šaltinio nuorodą. Gi jei esat laikraštėlio atsovas ir vėl galvojat mano gyvenimo tiesomis užpildyti savo puslapius, susisiekit dėl leidimo publikuoti. Piktų žmonių kalba kalbant – naudoti, publikuoti šį kūrinį ar jo dalis komerciniais tikslais, be atskiro autoriaus sutikimo – draudžiama.      

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (22 votes cast)
Minimalus atlyginimas - tiesiausias kelias į sielos nušvitimą!, 9.7 out of 10 based on 22 ratings

Kategorijos: Aktualijos, Kūryba, rašiniai ir pan., Linksmai | Žymos:,

Komentarų: 51

 1. Laurius

  "Argi jos vargšė moteriška galvelė gali suprasti, kad taip ir turi būti? Juk čia lupasi senoji, sumaterialėjusio žmogaus skūra." – šitas ypač geras. Net žvengiau 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 2. vilnis

  Puikus opusas :):D
  Štai kiek naudos Tėvynei kapitalistinė krizė neša: koks talentas pasireiškė, kokia kūrybinė jėga išsiveržė… :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 3. Arturas

  nu NEREALUS straipsnis, nei karto neteko nusivilti sito blogo autoriumi\iais 😀 TESKITE PRADETA DARBA, tikrai vienas geriausiu blogu krizes nustekentoje tevyneje :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 4. professional lesbian

  auksinė varpa kala į klyną!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 5. Lukas~Kun

  Kaip visada – ypatingai šmaikštus ir nuotaiką pakeliantis įrašas.
  Ačiū =)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. varpininkas

  Dėkui dėkui už liaupses :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. Daiva

  „Nesakau jai nieko.“ 😀
  Įrašas tikrai įkvepiantis, o kad tokį džiaugsmą atrastų ir valdžios vyrai 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. urvinis

  Palinkėčiau BRANGIAI šitą išpažintį parduot kokiam nors buržujiškam laikraštėkui. Nors žinia, tai būtų ne pagal nušvitusio žmogaus taisykles. Bet tokie jau tie menininkai: šviečia, kol neatsiranda pirkėjų.

  Dėl bulvių auginimo laukymėje: įtariu, kad Tamsta turėsi nusivylimo. Kai rytmečiais, atėjęs aplankyt savo bulvyčių, rasi duobutes. Ne visada kasa tas, kuris sodina.
  O svogūnas, auginamas stiklinėje vandens- nebūna ekologiškas, beje. Mokslininkai tvirtina, kad toks svogūnas pasigamina savyje nitratų perteklių.
  Na, bet, užgeriant "žemuogių skonio vynu"- bet koks pavojus, aišku, neutralizuojasi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 9. varpininkas

  Tiek čia to meno.., rašliava ir tiek… Butelis žemuogių vynelio ir kiekvienam tokie kūriniai gimti gali… tikrasis menas yra įsiūlyti miestui surūdijusį vamzdį už šimtą tūkstančių. Sakykit ką norit, bet tam talento tai tikrai reikia… 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Aurimas

  Visai protingas filosofas Tu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 11. Ceg

  Meluojate, jaunuoli, apie savo galimybes "aname" gyvenime. Nebent seimo narys buvote? Nes už tuos deklaruotus 2 tūkstančius, nei pusės to apie ką taip gyrėtės, nenuveiktumėte :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 12. varpininkas

  Na, tuo metu, kai du tūkstančius gaudavau, litas dar pinigu buvo. Tada dar nežinojau, kas per velnias yra 15 proc. infliacija ir pan… Be to, po kaklu nebuvau jokio paskolų akmens pasirišęs…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 13. Inga

  Pavydžiu tau tavo humoro jausmo.;D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 14. Anonimas

  Deja, litai trumpinami ne lt., o Lt ir be taško.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. varpininkas

  dėkui, kitą kart žinosiu. Šiaip ar taip, visi suprato apie ką kalba eina

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. varpininkas

  Zmones mielieji, su didziausiu malonumu stebiu, kad i sita irasa kruva skaitytoju atkeliauja tiesiogiai. Bukit draugai, kas nors brukstelkit, is kur atkapstet nuoroda. Kaip sito rasinelio autoriui man tas laaabai smalsu… Busiu dekingas

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 17. Urtė

  Na, iš omni.humour gal (;

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 18. varpininkas

  dekui :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 19. dzi

  As asmeniskai omni humor radau nuoroda, dar draugams prasiunciau.
  Straipsnis liux ir teisingas ir saikinga ironija :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 20. Erikas

  Na, tikras šaunuolis… visa tiesa, tik už 800 lt… respect 😉

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 21. Feta

  Nuoroda man atsiunte bendradarbe, o jai drauge… na, vienu zodziu: grandinine reakcija daiktui, kuris visoms patiko!
  Labai ikvepiantis rasinys :D!
  Dabar labai knieti ka nors panasaus parasyti moters vardu – tikrai atsirastu "geru" krizes ir mazo atlyginimo pusiu moters gyvenime…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 22. globus

  Ispudingai

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 23. geras

  shaunuolis,labai patiko -autorius zhino kokius zhodzhius pavartoti,vaizduotei nereikejo stengtis matyti ir taip matesi aishkiai!!!!ir toliau taip!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 24. geras

  shaunuolis,labai patiko -autorius zhino kokius zhodzhius pavartoti,vaizduotei nereikejo stengtis matyti ir taip matesi aishkiai!!!!ir toliau taip!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 25. jonssuns

  teisinga, kai verkti nebeimanoma, belieka juoktis…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 26. wera

  Apsikeitėm numeriais ir sutarėm, kad važiuosim grožėtis pavasarį, kai pražys žibutės. :DDDDD

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 27. izmaelis

  Labai tikslūs autoriaus pastebėjimai, tačiau turėčiau įtariu, jog jame yra kažkas nuslepiama.
  Straipsnio rašymas buvo nutrauktas vardan skubėjimo įsigyti nupigintų pomidorų Norfos krautuvėje. Vienok, nušvitintas autorius giriasi, kad atsisakė chemija apnuodytų daržiovių ir žemę kultivuoja pats.
  Kažkokia neaiški dviprasmybė. Na, turbūt minimalios algos afekto būsena dar nepraėjo…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 28. varpininkas

  izmaeli > žiema gi. Kultivuok žemę nekultivavęs, ant sniego pomidorų neprisiauginsi. O kai per langą pamatai pensininkes, maišais tempiančias pomidorus, viliojantis jų raudonis ima spaust seilę. Pamiršti žmogus apie chemijos grėsmę. O dėl nuslėpimo tai tamsta teisus esat. Ne viską pasakiau – pomidorų taip ir nenusipirkau 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 29. Linas

  Man 16 metu, as dar negauno savo atlyginimo, nizinau ka reiskia gyventi uz 800Lt/men, bet man atrodo, kad sitas blogas teyra siokia, tokia propaganda, prasanti pilieciu uzsiciaupti apie krize, ismokti gyventi taupiai, nekaltinti vyriausybes del musu (Pilieciu) zemo menesinio uzmokescio. Nesupraskite neteisingai, as pritariu sio zmogaus isreikstam, taupiam gyvenimo budui, bet, kaip sakoma, per daug- ne per mazai.

  Siandien, Lietuvoje, zodis "krize", yra naudojamas kaip pasiteisinimas bet kokiam(iai) klaidai, finansiniam trukumui ar nusizengimui. Vos kas atsitiko ar pritruko pinigu (gal ir kuro)– KRIZE!

  Tai kad nepulkite galvoti kad jus isgelbetas sios ideologijos, bet, is dalies ir nepulkite jos keikti.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 30. varpininkas

  Linai, tavo komentaras kaip pirštu į akį (citata iš įrašo apie AV kolektyvą):
  " /…/"Auksinė varpa" yra slaptas valdžios projektas, skirtas bent truputėlį prablaškyti ir pralinksminti krizės liūne įklimpusią, naujų mokesčių ir reformų alinamą lietuvių tautą. Laikas nuo laiko jos puslapiuose pasirodanti valdžios kritika ir aimanos dėl sunkaus gyvenimo tėra tik pėdų mėtymas. Projektas toks slaptas, kad apie jį nieko nežino 99,9999 proc. šalies gyventojų. Nieko apie jį nenutuokia net ir pati valdžia/../."
  O dabar rimtai – jei gyvenime teks pagyvent už sumautus aštuonis šimtus į mėnesį (ko nuoširdžiai nelinkiu), suprasi, kad čia jokia propaganda nekvepia. Todėl, kad kiek nori gali kurti pasakų ar istorijų, žmogui neįrodysi, kad už tokius pinigus galima gyventi. Egzistuoti – taip. Gyventi – ne. Visa tai ką skaitai yra užsip***usio, iš savo nykios egzistencijos besišaipančio žmogaus mintys. Liūdna yra tai, kad vis daugiau patiria tą patį, bet smagu tai, kad dar sugebam pasijuokti.
  Dėl kitų dalykų esi teisus – krizė puiki priedanga visokiems pasiteisinimams…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 31. Antonimas

  Savotiškas „Dievų miškas“

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 32. Anonimas

  AŠ nuorodą radau http://www.citrina.lt :)
  Daba bėgsiu su kitais forumais pasidalint 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 33. varpininkas

  dėkui dėkui už populiarinimą 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 34. vjusta

  2009 05 09 „Vakaro ziniose“, 14psl. dalis isspausdinta sio teksto ir deja, kaip visada neparasyta is kur… O kokie :(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 35. varpininkas

  pasmerktas būt anoniminiu šitas rašinys… :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 36. 20 litų – daug ar mažai? « Futbolo Analitikas

  […] veržtųsi pusė Vilniaus. Visų ketvirta – tas pats baisusis sunkmetis, kuris tūlam minimalaus atlyginimo nušvitimą patyrusiam lietuviui 20 litų daro labai reikšmingu pinigu. Todėl galima konstatuoti – 20 […]

 37. Laima

  Nepasakok nesamoniu, gaudamas šiek tiek daugiau nei pora tūkstančiu, tu negalejai sau leist tiek malonumu, kiek aprašei. Ištikrųjų GĖDA meluoti žmonėms, kuriems labai sunku, juk net jeigu bus geriau iš potekstės supratau, kad tu nei statysi ėdžias stirnoms, nei kalsi inkilėlius varnėnams, o va ar aukosi Valdovų rūmų statyboms… nezinia, neduo die , kur nors sugalvos įrašyti tavo pavarde – tai tikrai aukosi, kad visi zinotu.

  Profilio nuotrauka (varpininkas)

  varpininkas Reply:

  Norėčiau atkreipt Jūsų dėmesį, į tai, jog čia pirmiausia humoristinis rašinys. Nebūtina priimt kiekvieno žodžio už gryną pinigą ir tuojau pat pulti nervuotis. Sunkiai gyvenantiems žmonėms nei meluoju, nei iš jų šaipausi. Esu vienas iš tokių. O kadangi aimanuot dėl sumauto gyvenimo jau atsibodo (nuo to niekas nesikeičia), nusprendžiau į visą šitą reikalą pažiūrėt kiek kitu kampu. Buvo kam patiko, buvo tokių kas nesuprato ir net įsižeidė. Dėl inkilėlių Jūs teisi – šiemt nesukaliau nei vieno. Bet vietoj to pasiėmęs nemokamų atostogų padėjau vienai vargstančiai moterėlei suvežt šieną. Varnėnams gal šiemt ir nepagelbėjau, bet gyvenu žinodamas, jog netgi labiau nei aš vargstančiam žmogui padėjau kiek tik galėjau…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 38. PostFactum

  Netgi po beveik pusės metų šis įrašas vis dar tebekomentuojamas… retas atvejis..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 39. Minimalus atlyginimas – tiesiausias kelias į sielos nušvitimą! « LPIC – Linux Professional Institute Certification

  […] Minimalus atlyginimas – tiesiausias kelias į sielos nušvitimą! Minimalus atlyginimas – tiesiausias kelias į sielos nušvitimą!10.0101varpininkas […]

 40. lpic.lt

  Padaryta, ačiū

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 41. LPIC

  Matyt irasas vertas demesio :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 42. hmm

  Varpininke, ar čia jumis vagia, ar kaip:
  http://www.stasys.igs.lt/minim.....yra-gerai/
  m?

  Profilio nuotrauka (varpininkas)

  varpininkas Reply:

  Girtis negražu, bet šitą rašinuką publika labai pamėgo ir ans smarkiai pasklido po internetą. Auksinei varpai.lt savo laiku jis atnešė beveik milijoninį pelną, tad užsidirbę kapitalo tiek, jog galim likusį gyvenimą sėdėt sau ramiai ant pečiaus ir nieko neveikt, nusprendėm nebekovot su vis dar pasitaikančiais piratavimo atvejais.

  O jei rimčiau – susirūpinu, kai kokia rašliava be mano žinios pakliūna į komercinius puslapius ar leidinius. Ir ypač kai autorystę prisiima kiti. Tada būnu irzlus ir rašau laiškus su prašymais atstatyt teisybę. Kai av.lt žodis pakliūna į kitus tinklaraščius ar forumus, džiaugiuosi ir priimu tai kaip šiokį tokį pripažinimą. O jei žmogus dar nurodo šaltinį, džiaugiuosi išvis neišpasakytai.
  Tamstai gi norėčiau padėkoti už paliktą nuorodą anam puslapyje 😉

  Stasys Reply:

  @varpininkas, sorry pamirsau linka numesti. jau istaisiau klaida. :)

  Profilio nuotrauka (varpininkas)

  varpininkas Reply:

  dėkui

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 43. Monika

  Super tekstas, man tik trūksta fakto (iš realybės, kad žmonių neklaidintume), kad tie 800 tai „ant popieriaus“ gi…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 44. realistas

  Tokį dalyką galėjo parašyti tik moralinis vargėta, kuriam nesiseka materialinis gyvenimas – nors ir uždirbame tūkstančiais, bet apie bonusus nekalba, ir taip pat laaabai daug laiko lieka ir tikram sportui, ir visoms kitoms sielos pramogoms.
  Žemėje visada privalo būti žemesnioji grandis, kuri nesugeba prisitaikyti prie aplinkos – jai ir atitenka vergų dalia. Mažai verkite, daugiau dirbkite ir galvokite apie sėkmę. Kitaip ir liksite luzeriais, kurie nieko nesugebės duoti savo vaikams.

  Profilio nuotrauka (varpininkas)

  varpininkas Reply:

  Džiaugiuos dėl Jūsų. O autorius tai tikrai kažkoks dvasios ubagas, kuriam matyt gyvenime nesiseka, užtat ir lieja savo vergišką-bukaprotišką tulžį viešai.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Profilio nuotrauka (varpininkas)

  varpininkas Reply:

  o šiaip… įdomus tas pasaulis. Gydytojai širdis persodina, rankas, kojas prisiuva, piliulėmis seniai pamirštą erekcijos džiaugsmą gražina, o va kažko, kas labiau padėtų humorą ir ironiją suprast – nesukuria…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 45. ruta

  Juokas juokais, bet dalis tiesos yra :) Pačiai teko kurį laiką pagyventi už minimalų, tikrai daug atradau, nors ir nelengva buvo, kai reikia galvoti ar ant sviesto užteks.
  Bet atsiranda išradingumas, pradedi daiktuose matyti, kaip čia juos dar panaudojus, kaip čia ką pasidarius pačiam, kaip kiti gerus daiktus išmetinėja. Nešdama šiukšles apžiūrėdavau aplink konteinerius ar kas ko nors gero neišmetė :)) Skamba žiauriai, bet ir gero juk tame yra – ne perkame naują šlamštą, o panaudojame kažką iš naujo. Ekologija, ne-vartotojiškumas.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos